cyklónový separátor

Cyklónový separátor slúži na zachytenie prachu, pilín, hoblín, ktoré by bez jeho použitia skončili na filtri, v zbernej nádobe alebo vrecku vysávača.

Svojimi rozmermi je po pripojení nielen na ručné náradie vhodným doplnkovým nástrojom v menšej hobby, ale aj profi dielni.

Je na 99,0% účinný, takže do odsávacieho zariadenia (v mojom prípade vysávač) sa dostane naozaj veľmi, veľmi malé množstvo jemného prachu.

Separátor je:

– vyrobený z PVC a PP (HT) materiálu komponentov, pre odsávacie hadice alebo koncovky s priemerom 40mm. Iný priemer hadíc je možné k separátoru upevniť pomocou redukcií, ktoré je možné zakúpiť v obchode s „plastovými rúrkami“ a komponentami.

– možné pripojiť na rôzne zariadenia – brúska, pásová alebo pokosová píla, fréza, stojanová vŕtačka…

– plne rozložiteľný (okrem zváraného kolena a rúrky slúžiacich na pripojenie hadíc), štandardné spoje komponentov tela separátoru sú utesnené gumovými a penovými tesneniami, pri vysávaní – vzniknutom podtlaku všetky komponenty dokonale tesnia

– spoje kolena a rúrky sú zvárané spôsobom spájania plastov používaného v priemyselnej výrobe

– separátor odporúčam používať s pevnou zbernou nádobou, modré potravinové sudy majú v niektorých prípadoch tenké steny, ktoré sa zapnutím odsávania a vzniknutom podtlaku zmrštia – „vcucnú“ dovnútra suda a sud sa tak zdeformuje

– testovaný pri odsávaní rôznych veľkostí prachu od jemného po hrubší, funguje vynikajúco aj pri jemnom prachu vzniknutom pri frézovaní drážok pre elektrické vedenie v pórobetónových tvárniciach

Postup fungovania separátora nájdeš v priloženom videu a viac detailov na fotkách. V prípade akýchkoľvek otázok ma prosím pokojne kontaktuj.

 

Materiál: PVC a PP (HT) komponenty, HDPE sud s objemom 50 litrov

cena:

59,00€* - bez 50l sudu

69,00€* - s 50l sudom

(*cena je bez poštovného a balného – možnosť osobného odberu, zaslania prostredníctvom Slovenskej pošty, Zásielkovne – na pobočku, Zásielkovne – kuriérom na adresu)

Výber dodania mi prosím napíš v objednávke pri vypĺňaní formulára nižšie. Obratom ti pošlem informáciu o výške sumy za dodanie.

info k objednávke

  1. objednávku separátora mi môžeš zaslať cez vyplnenie formulára nižšie
  2. po prijatí objednávky vytvorím podľa vyplnených údajov faktúru a odošlem na tvoj email pre jej uhradenie
  3. po uhradení čiastky a jej prijatí na môj účet sa pustím do príprav
 

V prípade akýchkoľvek otázok ma prosím kontaktuj cez formulár nižšie alebo priamo cez odoslanie správy na emailovú adresu – agi@agigonda.com.

Kúpou aj tohto výrobku prispievaš členom komunity e-NABLE, a jej „chapter“ e-NABLE Slovakia, na propagáciu, tvorenie a výrobu 3d tlačených mechanických náhrad dlaní a rúk pre deti a dospelých.

Viac informácií o projekte po kliknutí na obrázok: