Áno, návod na poskladanie a aj ďalšie informácie v slovenčine sú súčasťou balenia.

Ešte pred tým ako sa k tebe zakúpená sada dostane, môžeš si pozrieť a stiahnuť kópiu prvotných informácií a aj samotný návod na poskladanie kupoly v angličtine cez TENTO ODKAZ.

Nie veľmi 🙂 Spojky - "hubs" sa prispôsobia malým odchýlkam a nepresnostiam pri príprave dreva. Keď sa pri pílení pomýliš o niekoľko centimetrov, kupola môže po spojení vyzerať trochu "mimo tvar", no stále ju budeš môcť poskladať.

Nemusíš byť profesionálny pilčík, čím viac však budeš presnejší, tým bude kupola vyzerať lepšie. Veríme, že sa ti podarí namerať tyče alebo hranoly čo najpresnejšie.

V našom obchode môžeš zatiaľ za objednaný tovar zaplatiť na dobierku - hotovosťou alebo kartou pri prevzatí balíka, alebo platbou vopred podľa údajov, ktoré od nás dostaneš emailom, priamo na náš bankový účet.

???????????

V našom obchode môžeš...

Please see the Deliveries and Returns page on our Shop

Toľko, koľko len chceš. Spojky - "hubs" sú vyrobené z vysokokvalitného pružného plastu s dlhou životnosťou. Sú navrhnuté a vyrobené tak, aby sa dali opakovane použiť viackrát. Pred rozkladaním kupoly sa vždy uisti, že si povolil a odskrutkoval všetky krídlové matice spevňujúce guľové konektory v spojkách - "hubs".

Najčastejšou príčinou nie dobrého výsledku skladania je nesprávna kombinácia a použitie KRÁTKYCH (shorts) a DLHÝCH (longs) tyčí alebo hranolov.

Do 5-uholníkových spojok vždy zacvakni guľové konektory KRÁTKYCH tyčí alebo hranolov. Pomôcka pre kontrolu - vezmi do ruky jednu KRÁTKU a jednu DLHÚ tyč alebo hranol a prilož ich k jednému z kĺbových lôžok 5-uholníkovej spojky. Uvidíš tak, či máš do spojky zacvaknutú správnu dĺžku hranola alebo tyče - KRÁTKU. Pravdepodobne budeš mať na jednom z týchto piatich miest zacvaknutú DLHÚ tyč alebo hranol.

V balení nájdeš navyše niekoľko guľových konektorov, skrutiek, podložiek a krídlových matíc.

Spojky - "hubs" sú najdrahším komponentom a nepridávame ich do balenia ako náhradný diel. Doteraz sme od zákazníkov nedostali informáciu, že by sa spojka pri skladaní alebo rozkladaní zlomila. V prípade, že sa to podarí práve tebe, pošleme ti jedenkrát spojku ako náhradu zdarma 🙂

Áno, predávame. Pozri sa na ne cez tento odkaz v našom obchode v sekcii - NÁHRADNÉ DIELY.

Nie. So spojkami môžeš poskladať pevné záhradné kupoly, ktoré odolajú vetru a snehu. Ak sa po nej rozhodneš liezť, záťaž na jednotlivé spojky z nich môže odpojiť guľové konektory a celá kupola sa môže rozpadnúť a ty sa môžeš nepríjemne zraniť.

Nie, nezlomia. Guľové konektory sa pod záťažou odcvaknú zo spojok. V tomto prípade odskrutkuj krídlovú maticu zo skrutky spojky a zacvakni guľový konektor naspäť. Krídlovú maticu opäť zaskrutkovaním dotiahni.

Pripomíname, že pri akomkoľvek pokuse dieťaťa alebo inej osoby liezť po konštrukcii kupoly, môže dôjsť k jeho/jej zraneniu!!!

Po napílení tyčí alebo hranolov na požadovanú dĺžku a priskrutkovaní guľových konektoroch na ich konce, ti zaberie poskladanie kupoly menej ako jednu hodinu. Keď plánuješ pre kupolu pripraviť aj vyvýšenú podstavu alebo iné doplnkové prevedenia, môže ti jej poskladanie trvať o niečo dlhšie.

Je fajn pozrieť sa na prípravu kupoly ako príjemný víkendový projekt. S bežne dostupnými tyčami alebo hranolmi ti bude ich napílenie trvať zhruba jednu hodinu (pamätaj, že budeš píliť len dve namerané dĺžky, takže môžeš píliť niekoľko rovnakých tyčí či hranolov z každej dĺžky naraz); zhruba jednu hodinu maľovanie dreva (v prípade, že drevo budeš olejovať pokojne aj menej); takisto jednu hodinu ti bude trvať priskrutkovanie guľových konektorov na konce tyčí alebo hranolov a jednu hodinu spojenie celej kupoly dokopy. Keď budeš chcieť pripraviť pre kupolu vyvýšenú postavu, bude ti to trvať ďalšiu hodinu navyše.

Keď sa rozhodneš použiť prírodne dostupné druhy dreva (lieskové alebo vŕbové palice/prúty, ...), ich pílenie ti môže zabrať viac času. Výhodou je, že ich nemusíš maľovať alebo olejovať farbou v prípade, že ich necháš obalené kôrou.

Kupoly poskladané pomocou spojok - "hubs" sú dostatočne pevné pre využitie ako záhradné konštrukcie - pevné ochrany rastlín, fóliovníky, pergoly, altánky, ... Pri umiestnení kupoly na verejnom mieste hrozí, že sa môže rozpadnúť, keď sa o ňu v jednej chvíli oprie v jednu chvíľu viacero osôb.

Veľkosť kupoly limituje niekoľko faktorov. Keď však dodržíš priemer tyčí alebo šírku hranolov menšiu ako 32mm a priemer kupoly nepresiahne 5 metrov, kupolu bude jednoduché poskladať a aj rozložiť.

Obmedzením je váha kupoly, nie jej veľkosť. Keď pripravíš tyče alebo hranoly, ktoré budú dvakrát ťažšie, môžeš prísť na to, že na poskladanie kupoly budeš potrebovať viac ľudí. Po dotiahnutí krídlových matíc spojok a spevnení kupoly bude všetko v poriadku.

Keď budú tyče a hranoly ťažšie, je možnosť, že spojky kupoly túto váhu neunesú a guľové konektory budú sa "vyskakovať" z lôžka spojok.

Áno. Pri skladaní kupoly však odporúčame minimálne dvoch ľudí.

Existuje niekoľko jednoduchých spôsobov ako pripraviť vstupný otvor.

Sú zobrazené - on page 23 of the booklet, available on our downloads page.

V poveternostných podmienkach Slovenska je životnosť spojok - "hubs" 10 a viac rokov.

Všetky plastové časti sú z UV stabilizovaného acetálu. Typom plastu je lupital - je to materiál odolný voči poveternostným vplyvom používaný v automobilom priemysle vyrobený spoločnosťou Mitsubishi. Pre podrobnú špecifikáciu si môžeš pozrieť technické listy materiálu na ich webovej stránke cez - TENTO ODKAZ.

Všetky kovové časti spojok sú z nerezovej ocele. Skrutky PZ2 pre pripevnenie guľových konektorov k tyčiam alebo hranolom sú povrchovou úpravou použiteľnou v exteriéri - po zložení kupoly sú skrutky chránené samotnými spojkami.

V prípade otázok ohľadom spojok - "hubs" alebo ich objednávok nás pokojne kontaktuj cez email alebo mobil:

hubs@geodome.sk

+421 908 593 987

Radi ti pri akýchkoľvek nejasnostiach pomôžeme.

geodome - drevená konštrukcia kupol